2021’e Kadar Rus Donanması’na Yeni Hidrografik Gemiler İnşa Edilecek

Hidrografik Gemisi

Rusya Savunma Bakanlığı’nın Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rus Donanması için toplam 9 adet olan Hidrografik Gemiler ‘in 2021’den önce inşa edileceğini söyledi.

Yapılan ve yapımı sürenler;

Sınıfı 19910 olan iki küçük Proje gemisi,

Sınıfı 23040G olan iki büyük Proje hidrografik tekne,

Sınıfı 19920 olan en yeni iki büyük Proje hidrografik tekne,

Sınıfı 23370G olan üç büyük Proje büyük hidrografik tekne,

İnşa süreçleri devam ediyor;

Bakanlık, “İki küçük Proje 19910 hidrografik gemisinin inşası devam ediyor,” diyen bakanlık, sırasıyla 2019 ve 2020 yıllarında Rus Donanması’nın bir parçası olacaklarını söyledi.

Ayrıca, Nizhegorodsky Teplokhod tersanesi iki büyük Proje olan 23040G hidrografik tekne üzerinde çalışmaktadır. Tersane daha önce Baltık Filosu için benzer iki geminin yapımını tamamladı. Donanma 2019’da yeni gemilerini teslim alacak.

Bu arada, Kuzey ve Pasifik Filoları için iki büyük Proje 19920 hidrografik botu yapım aşamasındadır. Savunma Bakanlığına göre, 2021 yılına kadar üç büyük Proje 23370G hidrografik tekne inşa edilmesi planlanıyor.

Araçların Özellikleri;

  • Hidrografik Araştırma
  • Akustik Araştırma
  • Biyolojik Araştırma
  • Fiziksel Araştırma
  • Geofiziksel Araştırma

Hidrografya nedir?

Yer altı ve yer üstü sularının oluşum ve dağılımlarını araştıran ve insan yaşamı üzerine etkilerini inceleyen bilim dalı. Fiziki coğrafyanın bir kolu olan hidrografya, okyanus ve deniz çanaklarının morfolojik karakteriyle bunları dolduran su kütlesinin yüzeyinde ve içinde meydana gelen olayları (deniz suyunun sıcaklığı, tuzluluğu ve hareketleri) ve karalar üzerindeki göllerin nasıl oluştuğunu, göl sularını ve göllerdeki seviye değişikliklerini inceler.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz