Rusya’nın Gelişmiş Gemi Konuşlu Hava Savunma Füze Sistemi 2019’da Hizmete Girecek

Redut gelişmiş gemi konuşlu hava savunma füzesi sisteminin, 2019’un ilk yarısında orduya kabul edileceğini, savunma sektöründen bir kaynak yerel bir medya kuruluşuna aktarmıştır.

“20380 Korvet Projesi’nde hava savunma füze sisteminin tüm denemeleri 2018’in sonlarında tamamlanması ve bu sistemden hava ve deniz hedeflerine karşı ateş açılması planlanıyor. 2019’un ilk yarısında, sistemin Donanma’da faaliyete geçmesi planlanıyor ”demiştir kaynak.

Kaynak, korvet ve fırkateyn kategorilerinde bulunulan tüm yeni deniz  savaşçılarına ve modernizasyona tabi tutulan gemilere, Redut hava savunma füze sistemleri monte edileceğini belirtti.

“Hava savunma füzesi sistemi, uçak gemisi Admiral Kuznetsov ve ağır nükleer enerjili füze kruvazörleri Admiral Nakhimov ve Pyotr Veliky’ye yükseltme ile ilgili onarımları sırasında da kurulacak” dedi.

Yerel kaynak kuruluşunun bu haberine henüz resmi bir açıklama gelmemiştir.

Poliment-Redut, gemi konuşlu dikey fırlatılan bir hava savunma füze sistemidir. Açıklanmış bilgilere göre, sistem hava hedefleri için maksimum 150 km’ye kadar 9M96MD füze ateşleme yeteneğine sahiptir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz