Kraliyet Donanması ve Yardımcı Gemileri için Yeni Radyolar Sipariş Edildi

DE & S, Kraliyet Donanması, Kraliyet Filosu Yardımcı gemileri ve yeni donanma gemilerinde kullanmak için 23 milyon £ tutarında bir anlaşma imzaladı.

Telsizler, Tip 23 Fırkateynler, araştırma ve buz gemileri, mayın gemileri ve Kraliyet Donanması tedarik gemileri de dahil olmak üzere toplam 39 gemiye kurulacak ve operasyonlar sırasında diğer gemiler, limanlar ve uçaklarla iletişim için kullanılacaktır.

Ekipman olarak daha modern, uzaktan çalıştırılabilir, kullanımı kolay ve yazılım aracılığıyla güncellenebilir olacaklar.

 

Savunma Bakanı Stuart Andrew şunları söyledi:

“Bu radyolar, hem kendi sahamızda hem de dünya çapındaki operasyonlarda Birleşik Krallık savaş gemilerine ve tedarik gemilerimize dış dünya ile önemli bir bağlantı sağlayacak.

 

Bu son teknoloji radyolar, gelişen tehditler karşısında Kraliyet Donanması ve Kraliyet Filosu Yardımcı personelinin, kolayca ve güvenli bir şekilde bağlı kalmalarını sağlayacaktır.”dedi.

Sözleşme kapsamında Thales, yaklaşık 300 Rohde & Schwarz telsizinin V / UHF radyo geliştirecek ve destekleyecektir.

İlk radyo 2020’de Tip 23 Fırkateyn’in üzerine takılacak, diğer radyolar 2023 sonuna kadar teslim edilecek ve kurulacaktır.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz