Hindistan’ın Sindhughosh Sınıfı Denizaltıları 2019-20’da Teslim Edilecek

Doğu Filosu Komutanı Görevlisi Arka Amiral DK Tripathi, “Sindhughosh sınıfı denizaltılar olan Sindhukesari ve Sindhuraj, şu anda Rusya’da orta yaş tamiri ve ömür uzatma bakımlarından geçiriliyorlar ve 2019-20 yıllarında teslim edilmeleri bekleniyor.” dedi.

 

Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Pasifik Filosu  Başkanı Amiral Mihailov Edward Evgenievich ile birlikte “Hindistan Deniz Tatbikatı 18” hakkında ortak bir medya brifingini ele alan Amiral Tripathi, ilk denizaltının 2019’da yeniden canlandırılmaya hazır olacağını söyledi, diğerininde 2020’ye kadar hazır olacağını söyledi.

 

İki Sindhu sınıfı denizaltılarının yeniden devreye girmesinin Hint Donanması’nın operasyonel kabiliyetini daha da güçlendireceğini söyledi. İki denizaltının en azından önümüzdeki 10 yıl boyunca mücadele edebileceğini söyledi. Deniz piyasasındaki güvenlik konularında hem Hint hem de Rus donanmalarının birkaç yıldır yakın koordinasyon içinde çalıştıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde, Rusya ‘dan teknoloji transferi ile dört adet’ Proje 1135.6 ‘fırkateynlerinden inşa etmek için bir anlaşma imzalandığını söyledi. Rusya’da iki fırkateyn inşa edildikten sonra diğer ikisi de Hindistan’da inşa edilecek.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz