ABD Ordu’su 50 Geliştirilmiş AN/MPQ-64A3 Sentinel Radarı Aldı

Amerika'nın kısa menzilli sentinel radarı hazır halde.

Pentagon’un Cuma günü yaptığı bir açıklamada; ABD Ordusu’nun 50 AN/MPQ-64A3 Sentinel geliştirilmiş A3 radarı sipariş ettiğini. Bildirildi.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından 28 Aralık’ta açıklanan anlaşma, 50 Geliştirilmiş Sentinel A3 radarının ve ilgili yedek parçaların tedariğini kapsıyor. Ayrıca sözleşmenin 51 milyon dolar değerinde olduğunu da belirtildi.

Pentagon’un kaynağı “Kaliforniya’da bulunan Raytheon Entegre Savunma Sistemleri; 50 Geliştirilmiş Sentinel A3 radarı ve ilgili yedek parçaları alımları için 51,901,116 $ ‘lık sabit fiyat sözleşmesi aldı” – dedi.

Teslimatların tamamlanıp teslim edilmesi 30 Aralık 2022 tarihinde öngörülüyor. Teslimatlar Kaliforniya’daki Fullerton kentinde gerçekleştirilecektir.

AN/MPQ-64A3 Sentinel taşıma aracı ile beraber resmi.

AN/MPQ-64A3 Gelişmiş Sentinel Radarlar, Kısa Menzilli Hava Savunma (SHORAD) silahlarını yönlendirebilir, ön hat güçlerine yaklaşan düşman hedeflerinin bulunduğu yerleri uyarmak ve sıraya koymak için kullanılan bir 3D boyutlu radardır.

Sentinel, ordunun şu anki envanterindeki tek 360 derecelik kapsama alanı sunan hava savunma radarıdır ve 75 kilometrelik bir menzil aralığı sağlar, 3 DX Bant aşamalı bir dizi anten içerir.

Geliştirilmiş Sentinel Radar’da, IAMD mimarisiyle entegrasyon için bir Ethernet yönlendirici ekleyen Linux tabanlı bir RCT işletim sistemine sahip modern bir Radar Kontrol Terminali (RCT) bulunmaktadır. Bu, terminalin dost veya düşman ayırma mod özelliği de vardır.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz