Amerika, Yüksek İrtifa ISR Uçakları Arıyor

Bombardier Global 6000

ABD Ordusu, 2018 yılının sonlarında yayınladığı yüksek irtifa hava kaynaklı istihbarat gözetim ve keşif kabiliyeti (AISR) uçaklar için bilgi talebinin son süresini uzattı.

Taleplerin ilk olarak 28 Kasım 2018 tarihinde Kanatlı Özel Proje Uçak Misyonu (SEMA) Sabit Kanat Proje Ofisi (FWPO) Ürün Müdürlüğü tarafından verilmişti ve 10 Ocak’ta süre uzatıldı.

Taleplerde belirtildiği gibi, ordu ortalama deniz seviyesinden (ASL) 35.000 ft’in üzerinde çalışabilen bir uçak arıyor; bir erişim engelleme / alan reddi (A2 / AD) ortamında çalışabilir; sekiz saat veya daha fazla bir dayanıklılığa sahip; iletişim zekası (COMINT) ve elektronik zeka (ELINT) yüklerini taşıyabilme; taktik iletişim ile donatılmış; yeni ve gelişmiş tehdit algılama ve kaçınma teknikleri / sistemlerini içeren; Global Hava Trafik Yönetimi (GATM) uyumlu; uçakta hayatta kalma ekipmanı (ASE) olan; ve havacılık görev ekipmanı / garantili konumlandırma navigasyonu ve zamanlaması (AME / A-PNT) içeriyor.

ABD Ordusu, Geliştirilmiş Orta İrtifa Keşif ve Gözetleme Sistemi (EMARSS) programı kapsamında değiştirilen Beechcraft King Air 350ER uçağı ile orta irtifa AISR kabiliyetine sahiptir.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz