Almanya Donanma’sını En Gelişmiş Elektronik Savunma İle Donatıyor

Almanya Donanması K130 Korveti

Indra, Alman Donanması’nın ikinci seri K130 korvet sınıfı gemilerini gelişmiş en yeni Rigel elektronik savunma sistemi ile donatacak. Bu gemilerin kapasitesini en kötü ortamlarda bile artıracak.

Deniz sistemleri şirketi Atlas Elektronik ile önemli bir sözleşme imzaladı ve beş Rigel RESM / RECM sistemi (Radar Elektronik Destek Önlemleri / Elektronik Önlemleri) sunacak.

Bu sistemler Geminin elektromanyetik alanı izlemesini ve ortamındaki aktif radar emisyonlarını tespit etmesini sağlayan kilit bir teknolojidir.

Aynı zamanda, birçok aktif tehdidin, rahatsızlık ve aldatma teknikleri yoluyla da önlenmesini sağlar.

Indra, gemiye olağanüstü bir üstünlük sağlayabilmek için mümkün olan maksimum hassasiyet ve tespit aralığını garanti etmek için geniş bant dijital alım teknolojisini kendi sistemine dahil etti.

Tüm bu yetenekler, en zor ve karmaşık gerçek elektromanyetik senaryolarda mükemmel sonuçlarla test edilmiştir. Sistem bu tür ortamlarda en uygun tepki süresini ve hassasiyetini sunar.

Çözüm, NATO ülkelerinin en üst düzeyde performans gerektiren taleplerini karşılıyor.

Alman Donanması ile Deneyim

Indra, RESM / RECM sistemlerini halihazırda Alman Donanması’nda hizmet veren ilk K130 korvet serisinde uygulamıştır.

Indra, Navantia, İtalyan Fincantieri, Alman tkMS, Kore DSME ve HHI ve Hollandalı Damen de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen büyük tersanelerinde çalışıyor.

Elektronik savunma alanında, farklı türdeki hava, deniz ve kara platformlarını koruyan sistemler geliştirmiştir ve güçlü bir küresel oyunculuğunu sürdürmektedir. Dünya çapında 100’ün üzerinde donanma gemisi ve denizaltı, Indra’nın elektronik savunma sistemlerini kullanıyor.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz