Amerika, 30 Amfibi Muharebe Aracı İçin Sözleşme İmzaladı

Bae Systems Amfibi Aracı

ABD Deniz Piyadeleri, 30 Amfibi Muharebe Aracı (ACV) için tamamen BAE Systems’in bir şirket olan BAE Systems Land & Armaments’e ile bir sözleşme yaptı.

Amerika Savunma Bakanlığı tarafından ilan edilen anlaşmanın koşulları. Tamamen amfibi, gemiden harekete geçebilecek ve geri çıkabilecek 8×8 tekerlekli savaş araçlarının üretimi için BAE Systems ile önceden yaptığı bir sözleşmede değişiklik anlaşması yaptı.

ABD Savunma Bakanlığı’na göre, BAE Systems Land & Armaments LP, bu değişiklik ile sözleşme 140,3 milyon dolarlık bir değişiklik kazanmıştır.

Bu değişiklik 6 Aralık tarihli bir bildiride 30 Amfibi Muharebe Aracı ve bununla ilişkili diğer giderler, üretim ve destek masrafları içindir.

Araçlar Pennsylvania’da yapılacak ve 2020 Ağustos’unda tamamlanması bekleniyor.

BAE Sistemlerine göre, ACV, IVECO Savunma Araçları tarafından geliştirilen bir platforma dayalı, 8 × 8 açık okyanus yetenekli bir araç. Mevcut Assault Amfibi Araç üzerinde önemli bir güç artışı sağlayan 6 silindirli, 700HP’lik yeni bir güç paketi ile donatılmıştır.

Araç, tüm arazi şartlarında en iyi performansı gösterebilecek şekilde tasarlamıştır. Patlama hafifletici özelliği mevcut sahadaki sistemler üzerinde hayatta kalma kabiliyeti ve kuvvet koruması sağlar.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz