Amerika Donanması Eskiyen Eğitim Helikopterlerini Yenileyecek

Amerika donanmasındaki eğitim helikopterlerini yenilemek için üreticilere çağrıda bulundu

Bell üretimi TH-57B Helikopteri

ABD Donanması (USN), yaşlanan Bell TH-57B / C SeaRanger platformlarının yerine 130 yeni eğitim helikopteri teklif talebinde bulundu (RFP).

28 Ocak’ta yayınlanan RFP, USN, US Marine Corps (USMC) ve US Coast Guard (USCG) lisans helikopter pilotlarının ileri eğitimleri için hizmetin TH-XX programı için 130 helikopter alımını kapsıyor.

Teklife verilecek cevaplar, en geç 2 Nisan’da Amerika Doğu Standart saati 16:30’a kadar kabul edilecek. 2020 mali yılının ilk çeyreğinde TH-57 filosununun kabulüne başlanması ve 2023 yılına kadar tamamen eski helikopterlerin emekli olması bekleniyor.

Bugüne kadar, üç şirket TH-XX için teklif verme niyetini açıkladı: Airbus Helikopterleri çift motorlu H135’i teklif edecek; Bell, hem tek motorlu 407GXi hem de çift motorlu 429 GlobalRanger’ı sunuyor; Leonardo, tek motorlu AgustaWestland TH-119’u sunuyor.

Airbus Helicopters, teklifini tanıtırken şu anda 130 adet H135’in 13 ülkede askeri pilot eğitimi verdiğini ve bugüne kadar 300.000 saatten fazla askeri eğitim verdiğini belirtti.

Bell’in İkiz motorlu 429 GlobalRanger zaten Avustralya ve Umman’da askeriyede kullanılıyor ve Slovakya da alım için ilgi gösteriyor.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz