Amerika Mühimmat Üretim Tesisine Bakım Yaptıracak

Amerikan askerleri eğitimde

Amerika, BAE Systems Mühimmat Sistemleri Şirketi ile 89,5 milyon dolarlık tesis bakım sözleşmesi imzaladı. Tesis ABD’nin ana üretim alanıdır.

Pentagon’a göre, BAE Systems Mühimmat Sistemleri A.Ş., Radford Army Mühimmat fabrikasının işletimi ve bakımı için 89.520.585 $ ‘lık bir sözleşme aldı.

Çalışmalar tahmini 31 Aralık 2019 tarihinde tamamlanma tarihi ile birlikte Virginia eyaletinin Radford kentinde yapılacak.

Güneybatı Virginia’da 7.000 dönümlük arazide yer alan Radford Army Mühimmat Tesisi, savaş cephelerini desteklemek için 1940’larda inşa edildi. O zamandan beri her Amerikan cephesinde önemli bir rol oynadı ve bugün ABD Savunma Bakanlığı için ana üretim tesisi.

Üretim Tesisi

Radford, doğrudan ateş, dolaylı ateş ve roket uygulamalarını desteklemek için büyük miktarlarda çözücü ve çözücü içermeyen ateşleyici iticiler üretme yeteneğine sahiptir. Tesis, ateşleyici hazırlama işleminde nitrogliserin ve nitroselüloz dahil olmak üzere çeşitli bileşenler kullanmaktadır. Radford şu anda solventsiz itici gazların ana tedarikçisidir ve ayrıca Kuzey Amerika’daki tek üretici ve nitroselüloz tedarikçisidir.

ABD Ordusu’na ait ve müteahhit BAE Systems tarafından işletilen cephanelik, Montgomery ve Pulaski ilçelerinde yaklaşık 2.500 kişiye istihdam sağlıyor. Richmond.com sitesine göre Dublin yakınlarındaki tesisin bir sağlık kliniği var, kendi elektriğini üretiyor, kendi suyunu arıtıyor, endüstriyel atıkları yönetiyor ve 15 özel şirkete yer kiralıyor.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz