Aselsan İş Birlikçileri İle “Güç Birliği Zirvesi’ni” Gerçekleştirdi

ASELSAN, üretim işlerinde ve tasarım projelerinde beraber iş yaptığı yan sanayi ve üretici şirketlerle Ankara'da Güç Birliği Zirvesi adıyla bir araya geldi.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir konuşma yaparken.

Savunma Sanayi’nin önde gelen ismi ASELSAN; üretim işlerinde ve tasarım projelerinde beraber iş yaptığı. Yan sanayi ve üretici şirketlerle Ankara’da bulunan Congresium alanında Güç Birliği Zirvesinde bir araya geldi.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’in, yaptığı konuşmada, Savunma Sanayinin ülkenin geleceği için en önemli alan olduğunu vurguladı. Yapılan çalışmaların ülkeye gurur veren ve güveni arttıran şekilde devam edeceğini söyleyen Demir, şöyle devam etti:

Savunma Sanayimizi çok daha iyi hale getirmeliyiz;

“Ancak almamız gereken mesafeler fazla ve sürekli olarak hedefimizi büyüterek devam etmek zorundayız. Ülkenin bekası, güvenliği için mücadele eden güvenlik güçlerinin sahadaki etkinliklerini milli ve yerli sistemlerle sağlayabildikleri ölçüde. Yapacağımız işlerde, harekatlarda vereceğimiz kararlarda şunun bunun parmak sallamasına, tehdidine pabuç bırakmadan öz güvenimizle sahada etkin olabiliyorsak netice budur. Bu neticeye giden yolda Türkiye, Türk sanayisi bir bütündür.”

Demir, bütün yükü üstlenen belli ana yükleniciler bulunduğunu belirterek, “Bu şirketlerimizin kritik bir görevi var. Kendileri bir çınar olsalar da gölgelerinde ot bitmeyen ağaç olmak yerine gölgelerinde nice filizler yetiştiren. Ve bu sektörü bir ormana dönüştüren yapı olmak durumundalar.” ifadelerinde bulundu.

Hedefimiz Beraber Büyümek;

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün, “Temel hedefimiz sadece büyümek değil, birlikte büyümek ve büyütmektir. Birlikte büyümek ise hedef birliği, gönül birliği kısacası güç birliği olmadan mümkün değildir. Bugün de güçlü Türkiye için en önemli konu, teknolojik anlamda dışa bağımlılığı azaltan yenilikçi ve güvenilir çözümler sunmayı hedefleyen; milli savunma sanayimize güç katan tüm paydaşların ortak hareket etmesinin gerekliliğidir.” dedi.

ASELSAN ile beraber iş yapan şirketleri, geliştirici ve yetkinliklerini yükseltici faaliyetlerde bulunmalarının en büyük sorumlulukları olduğunu vurgulayan Görgün. Tedarikçi finansmanı, teknik danışmanlık, eğitim, ortak altyapı kullanımı ve benzeri şeyleri daha iyi hale getirmek için yeni işlere imza atmaya başladıklarını söyledi.

Güç Birliği Zirvesi

ASELSAN’IN ASİL PROJESİ

Görgün, Ülkemiz’de ilk kez hayata geçirilecek “Aselsan Sosyal İnovasyon Liderleri (ASİL)”. Projesi hakkında ise “ASİL Projesi, savunma sanayindeki öncü rolümüzü sosyal projelere de yansıtacak. Ülkemizin ve toplumumuzun ihtiyaçları ve gelişimine yönelik projelerin geliştirilmesi amacıyla Türkiye’ye örnek olacaktır. Proje çatısı altında üniversite öğrencileri, profesyoneller, tedarikçiler ve girişimciler için bilgilendirme ve gelişim platformu kuruyoruz. Bu platform sayesinde tüm tedarikçilerimiz için farkındalık, insan kaynağı, eğitim, bilgi ve gelişim odaklı hizmetler sunacağız.” dedi.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz