Avustralya’nın Hobart Sınıfı Destroyeri’nin Testleri Tamamladı

HMAS, Kaynak: Avustralya Topluluğu

Anahtar noktaları

  • Avustralya’nın birinci sınıf hava savaşçısı imha kabiliyetlerini, HMAS Hobart sınıfı hava savunma operasyonlarını yürütme kabiliyetini başarıyla gösterdi
  • Denemeler, yüksek yoğunluklu muharebe operasyonlarında Kraliyet Avustralya Donanması’nın ABD Donanması ile birlikte çalışma kapasitesini doğruladı.

Kraliyet Avustralya Donanması’nın lideri Hobart sınıfı hava saldırı ve savunma destroyeri; savaş sistemi yeterlilik denemeleri (CSSQT) olarak bilinen bir dizi denizde deneme dahil olmak üzere silah ve sistem değerlendirmelerini tamamladı.

Gemi savar füzelere, savaş uçaklarına ve savaş gemilerine karşı kaçınılmaz manevraları içeren çeşitli savaş senaryoları içeren denemeler. 2018 sonunda ABD’nin Batı Kıyısı açıklarında açıklanmayan bir yerde tamamlandı.

Kasım 2018’de, Hobart ayrıca, ABD’nin Arleigh Burke’s sınıfı imha edici USS JohnFinn’le, gerçek zamanlı sensör ağını doğrulamak için yapılan denemelerin bir parçası olarak güvenli veri bağlantıları kurma yeteneğini de gösterdi.

HMAS Hobart (III) | Avustralya Kraliyet Donanması

Hawaii kıyılarında yapılan denemelerin bir parçası olarak, gemi takip bilgileri ve ateşleme kontrol sistemi verileri Hobart ve John Finn arasında değiştirildi . Kraliyet Avustralya Donanması Hobart sınıfı destroyer bu özelliği taşıyan ilk savaş gemisidir.

Bu testlerin tamamlanması, Avustralya Donanması’nın düşman uçaklarına ve Avustralya Savunma gücüne birde, ABD Donanması’nın verileri bağlanması çok katmanlı ve güçlü bir savunma sistemi yeteneği oluşturmuştur.

Avustralya’nın Hobart sınıfı, İspanyol Donanması (Armada Española’nın) Alvaro de Bazan sınıfı fırkateyninden türetilmiş ve Aegis savaş sistemini bünyesinde barındırıyor. Sensör takımı, Lockheed Martin ve Raytheon AN / SPY 1D (V) aşamalı dizi radarı ve Northrop Grumman AN / SPQ-9B yüzey arama radarını içerir.

Savaş gemisinin toplam uzunluğu 146.7 metredir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz