Brezilya Petrol Gelirlerini, Milyarlarca Dolarlık Savaş Gemisi Programına Yatıracak

 

RIO DE JANEIRO – Gelen Brezilya hükümeti, petrol ve doğal gaz gelirlerini savunma harcamalarına yönlendirecek bir plan üzerinde çalışıyorlar ve Avrupalı ​​gemi inşaatçıları ülkenin yeni corvette programını karşılayabileceğini umuyorlar.

Fransız gemi yapımcısı Naval Group’un Brezilyalı yan kuruluşu Eric Berthelot’a göre, açık deniz sondaj giderlerinin %2’sini orduya yönlendirmek bir süredir ulusal bir politika olmuştur, ancak önceki hükümetler hiçbir zaman tam olarak uygulamamıştı. Önceki Cumhurbaşkanı Michel Temer, petrol fonu ile harekete geçmişti ve şimdiye kadar 1,5 milyar dolarlık Tamandaré Fırkateyn programı gibi yeni deniz projelerini yönetmek için devlete ait olan Emgepron’a yaklaşık 650 milyon dolar yollamıştı.

Avrupa’daki birkaç endüstri yetkilisine göre, Ocak ayında göreve başlayacak aşırı sağ bir politikacı olan Cumhurbaşkanı seçilen Jair Bolsonaro hükümetinin bu politikayı daha fazla uygulaması bekleniyor.

Donanma Grubu, Almanya’nın ThyssenKrupp Marine Systems, Hollandalı gemi üreticisi Damen ve İtalya’nın Fincantieri’ne şirketleri Tamandaré Fırkateyn programı için yarışıyor. Donanmanın Nisan ayının başlarında LAAD savunma fuarında bir kazanan seçmesi bekleniyor.

Tamandaré programı dört gemiden ve ilk sekiz yıllık bakım paketini içeriyor. Savaş gemileri, Brezilya’nın kaynak zengini Amazon olarak adlandırılan bölgenin geniş kıyı şeridindeki mavi sularını, korumaya yardımcı olacaktır.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz