Brezilya Sonuncu H225M Helikopteri ’ni Teslim Aldı

UH-15A CSAR helikopteri Fotoğrafçı: Victor Barreira

Airbus Helikopterin Brezilya‘daki yan kuruluşu olan Helibras, 27 Aralık’ta savaş arama ve kurtarmaları (CSAR) için yapılandırılmış üç H225M helikopteri nin sonuncusunu teslim etti.

Ulusal hizmette UH-15A Süper Cougar olarak belirlenen ilk iki helikopter, sırasıyla Haziran ve Temmuz 2017’de São Pedro da Aldeia deniz üssünün Squadron HU-2’sine teslim edildi.

Savaş arama ve kurtarma rolünün yanı sıra, arama kurtarma için (SAR) kullanılabilir ve Brezilya’nın NDM Bahia (G40) ve PHM Atlantico (A140) gemilerinde çalışabilirler .

Helikopterler, Saab’ın RWS-300 radar ikaz alıcısı, LWS-310 lazer ikaz alıcısı, MAW-300 füze ikaz alıcısı, BOP-L saman ve alev dağıtıcılarıyla donatılmıştır. Spectrolab SX-16 Nightsun ışıldak; FLIR Systems ‘Star SAFIRE III elektro-optik / kızılötesi (EO / IR) taşıma kapasitesi; Cubic AN / ARS-6 (V12) personel bulma sistemi; Goodrich Rescue Systems kurtarma vinci sistemi; Rockwell Collins ve Rohde & Schwarz’ın iletişimi; and Telephonics ‘RDR-1600 hava durumu radarı ile donatılmıştır.

Helikopterler, Saab’ın RWS-300 radar ikaz alıcısı, LWS-310 lazer ikaz alıcısı,MAW-300 füze ikaz alıcısı ve BOP-L chaff füze aldatıcısı ve işaret fişeği dağıtıcıları. Spectrolab SX-16 Nightsun ışıldak; FLIR Systems ‘Star SAFIRE III elektro-optik / kızılötesi (EO / IR) taşıma kapasitesi vardır. Kübik AN / ARS-6 (V12) personel bulma sistemi, Goodrich Rescue Systems kurtarma vinci sistemi; Rockwell Collins ve Rohde & Schwarz’ın iletişim cihazı ve Telephonics RDR-1600 hava durumu radarı ile donatılmış çok gelişmiş bir helikopterlerdir.

Şirket iki yana monte edilebilecek FN Herstal’ın hafif  MAG58M 7.62 × 51 mm makineli tüfek bölmelerini istek üzerine helikoptere ekledi.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz