Çin Gemi Savar Balistik Füzeleri Konuşlandırdı

DF-26 Balistik Füze

Çin kuzeybatısında bulunan bir bölgeye gemi savar balistik füzelerini yolladı. Savunma’sını arttırmaya devam eden Çin gerekli gördüğü yerleri doldurmaya devam ediyor.

Çin yönetimi bu hareketle, DF-26 sistemlerini mobilize ederek ülkenin kuzeybatı bölgesine yerleştirdi. DF-26 balistik füzeler bölgede bulunan plato ve çöl alanlarına yerleştirildi.
Çin medyasında yer alan bir habere göre platformlar, Amerika USS McCampbell (DDG 85) gemisinin Xisha Adaları’na yakınlaşması üzerine bölgeye yollanıp konuşlandırıldı. Bu hareket ile Çin hükümeti adalar yakınındaki alanda caydırıcılığını arttırdı.

DF-26 isimli gelişmiş balistik gemi savar füzesi, 3 ila 4 bin kilometre menzili olan etkili bir füze.1800 kilograma kadar savaş başlığı taşıyabilen füze. 450 CEP değerine sahip. Çin hükümeti bu gemi savar füze sistemleri, ülkenin nispeten daha iç kesimlerine konuşlandırarak korunmasını arttırmayı, hem tespit edilme hem de fırlatma ve tırmanma sırasında füzeleri önlenme risklerini en az orana düşürüyor. DF-26, nükleer savaş başlığıda taşıyabilme özelliğine sahip.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz