F-35 Savaş Uçakları Balistik Füzelerinde Düşmanı Olacak

F-35 Lightning II Hayalet Savaş Uçaklarının balistik füzeleri önleyebilme kabiliyetleri araştırılıcak ve değerlendirilecek.

F-35 Hayalet Savaş Uçakları

F-35 Hayalet Savaş Uçakları ‘nın üretiminin başlamasına rağmen, her geçen gün geliştirilmeye devam ediliyor. Amerika Savunma Bakanlığı yaptığı bir bildiri ile, F-35 lerin balistik füzeleri önleyebilme kabiliyetleri araştırılıcak ve değerlendirilecek.

Savunma Bakanlığının yetkilendirdiği program altı ay sürecek ve F-35 Hayalet Savaş Uçakları ‘nın balistik füzeleri önleyebilme yetenekleri ölçülecek. Eğer program sonunda rapor olumlu bir şekilde olursa, balistik füze engelleyici yeni silah sistemleri üretimi için çalışma başlatılacak. Dünyada artan Nükleer balistik füze tehditlerini engelleyebilmek için Amerika her şeyi deniyor. Balistik Füze Sistemlerinin engelleyebilmenin en kolay yolu füze ateşlenmeden yada ateşleme anında yok etmektir. Havalanıp yol almaya başlayan bir Balistik füzeyi durdurmak zordur heleki yörüngeye çıktığında engelleme imkansız gibi bir hal alır. Bu yüzden Amerika böle bir durumda hedeflerini en hızlı silahları ile en başında yok etmek için silahlar geliştiriyor.

Yeni silah sistemi çalışmalarının, önümüzdeki altı ay sonunda belirlenecek yol haritasıyla başlaması bekleniyor.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz