Finlandiya, Hornet Savaş Uçağı Değişikliği İçin Teklifleri Aldı

Finlandiya hükümeti uçaklarını yenilemek istiyor

Finlandiya, Boeing F / A-18C / D Hornet uçağının filosunu değiştirmek için beş teklif sahibinden teklif aldı. / Kaynak: Norveç MoD

Finlandiya Savunma Bakanlığı (MoD) 31 Ocak’ta yaptığı açıklamada; HX olarak bilinen Boeing F/A-18 C/D Hornet değiştirme programının bir parçası olarak beş üreticiden yanıt aldığını duyurdu.

İstek davetleri Nisan 2018’de Fransız, İsveç, İngiltere ve ABD’deki. Dassault Rafale, Saab Gripen, Eurofighter Typhoon ve Lockheed Martin F-35 Yıldırım II Ortak Grev Avcı ve Boeing F / A-18 Süper Hornet’in üretici hükümetlerine gönderildi.

Yollanan davet ile istenenler; fiyat teklifleri, 2,500 soru ve her teklif sahibinin yanıtlaması gereken yedi senaryo içeriyordu. Ve Finlandiya Savunma Lojistik Komutanlığı şimdi yanıtları değerlendirmeye çalışıyor. 2019’un ikinci yarısında daha spesifik bir teklif talebinin yayınlanması. Ve son en iyi tekliflerin 2020’de 2021’de bir son seçim yapılmadan önce talep edilmesi bekleniyor.

Programda, uçak, eğitim sistemleri, bakım aletleri, test ekipmanı, silahlar, sensörler ve diğer destek ekipmanı hakkında bilgi toplayan bilgi paketleri ile 64 uçağın alınması öngörülüyor. Programın 7 milyar Avro (8,03 milyar ABD Doları) ve 10 milyar Avro arasında bir satın alma maliyeti vardır. Ancak değerlendirme ve yaşam boyu destek maliyetlerinin değerlendirme aşamasında yakından incelenmesi beklenmektedir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz