Fransa, Siber Savunmasında Saldırgan Bir Tavır Sergileyecek

Fransız Silahlı Kuvvetleri Bakanı Florence Parly, Fransız ordusunun siber savunma stratejisi hakkında 18 Ocak 2019 tarihinde Paris Silahlı Kuvvetler Bakanlığı'nda bir konuşma yapmak üzere geldi. (Thomas Samson / AFP, Getty Images)

Fransız ordusu, saldırgan siber silahlarını geliştirmeyi, konuşlandırmayı ve ağlarının “saldırı olaylarından” korunmasını geliştirmeyi planlıyor.

Fransız Silahlı Kuvvetleri Bakanı Florence Parly, Fransız ordusunun siber savunma stratejisi hakkında konuşma yaptı.

“Bugünlerde Fransa, askeri operasyonları için siber silah tedarik etmeyi seçiyor. Siber silahı tam teşekküllü bir operasyonel silah olarak görüyoruz “dedi.

“Bu silahları Orantılı olarak kullanacağız. Aynı zamanda kullanmaktan korkmayacağız” ” dedi Parly.

“Ortalama olarak günde ikiden fazla güvenlik etkinliğine sahibiz. Bazıları doğrudan bize, bazıları ise sanayilerimize ve ortaklarımıza yönelik oluyor.” Diye ekledi Parly. Çok eskiden beri süren ciddi bir güvenlik ihlali olduğunu açıkladı. 2017’den Nisan 2018’e kadar, donanmanın tüm yakıt zincirini engellemiş olunabilir. Parly, “Güçlerimize karşı bir siber saldırı olması durumunda, yasal bir çerçevede, istediğimiz araç ve zamanda misilleme hakkımızı saklı tutuyoruz” dedi. “Saldırganın kim olduğu da, etkilerini ve kullanılan dijital araçları etkisiz hale getirme hakkını saklı tutuyoruz.” diye ekledi.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz