Güney Kore, ABD’ye Yeni Nesil Kısa Hava Savunma Sistemini Satmak İstiyor

Biho 2 Kısa Menzilli Hava Savunma Sistemi

Güney Koreli Hanwha Şirketi; ABD Ordusu’nun kısa menzilli hava savunma ihtiyacını karşılamak için Biho 2 adlı yeni nesil hava savunma sistemini sunmayı planlıyor.

Hanwha şirketinden bir kaynak; ABD’li bir ortağı olan şirketinin, ABD Ordusuna yeni Biho 2 kendinden tahrikli hava savunma sistemi sunmak için çalıştığını söyledi.

Biho 2, tüm hava tehditlerine (roketler, füzeler ve silahlı dronlar) karşı güçlü bir çözüm sunan yeni nesil bir hava savunma sistemidir.

Hanwha şirketinin bu savunma sistemi teknolojisi, çeşitli savaş ortamlarında çeşitli görevleri gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Yüksek manevra kabiliyeti ve Biho 2’nin mükemmel cevap süresi sadece ittifakın hayatta kalmasını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda büyük tesislerin hava savunması için de çok etkilidir.

Yeni kendinden tahrikli hava savunma sistemi, yeni bir AS21 Redback piyade savaş aracına (veya 8 x 8 tekerlekli platformda) kurulacak olan Hybrid Biho kendinden itmeli silah ve füze savunma sisteminin geliştirilmiş bir versiyonudur.

Biho 2 Kısa Menzilli Hava Savunma Sistemi 3D Çizimi

Biho 2, çok sayıda evrensel füze ve silah platformu silah sistemi ile donatılacak. Dahili 30 veya 40 mm’lik bir top hava saldırısı mühimmatını ateşleyebilecek.

Ana silahlara ek olarak, Biho 2 taretin tavan tarafına monte edilebilecek karadan havaya füze ve yüzeyden yüzeye füzelerle donatıldı.

Biho 2, İnsansız Hava Sistemleri, Döner Kanat ve Seyir Füzesi tehditlerine karşı operasyonel gereksinimleri karşılamak üzere geliştirilmiştir.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz