İngiltere İstihbarat Uçağı Shadow R1 ’i Güçlendiriyor

Shadow R1 | Kraliyet Hava Kuvvetleri

İngiltere Savunma Bakanlığı (MoD), İstihbarat Uçağı Shadow R1 için 11 yıllık bir destek sözleşmesi imzaladı. Raytheon UK ile yapılan sözleşmenin Broughton Kuzey Galler’deki tesisinde istihbarat uçağını güncelleyeceği belirtildi.

250 milyon GBP (346 milyon ABD Doları) tutarındaki sözleşmede, Beechcraft King Air 350CER tabanlı filonun bakım, uçuş yönetimi, tasarım organizasyonu ve tedarik zinciri desteğini sağlayacak.

Raytheon UK genel müdürü Richard Daniel: “İngiltere’de yetenekli havacılık işlerimizi koruyor, yenilerini yaratıyoruz ve yerel ekonomimizi güçlendiriyoruz” dedi.

Temmuz 2018’de Shadow R1 filosunun Mk2 standardına ulaştırmak için bir güncelleme yapılacağı açıklandı. Bununla birlikte detayların çoğu şu anda uçak tipinin doğası nedeniyle açıklanmadı.

Shadow R1 – Resim Tarihi:- 30/03/2012 Resme tıklayarak büyütebilirsiniz

Yeni destek sözleşmesi kapsamında. Raytheon ayrıca filonun Mk2 standardına yükseltmesini sağlaması haricinde uçak modifikasyon tasarımını ve entegrasyonunu da destekleyecektir.

İngiltere’deki Raytheon Hava İstihbarat, Gözetleme ve Keşif Direktörü Roland Howell: “Broughton’da gelişmiş ISR platformları için dünyanın önde gelen merkezini yaratıyoruz.” “İngiltere savunması için gereken taktik ISR yeteneğini sağladığımızdan emin olmak için Team Shadow ile birlikte çalışacağız.”

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz