İngiltere Komando Eğitim Merkezinde, Jetpack Kullanıldı

İngiltere Komonda Eğitim Merkezinde Jetpack gösterisi yapıldı.

Eski Kraliyet Denizcisi Richard Browning, İngiltere Devon’daki Komando Eğitim Merkezinde Kraliyet Deniz Kuvvetleri saldırı kursunun etrafında 1000bhp’lik bir jet takım elbisesi ile uçtu.

İngiltere’de bulunan seçkin komando eğitim merkezinde geçen günlerde JetPack gösterisi yapıldı. Kraliyet deniz kuvvetleri kaptanı Mason ve davetlilerin katıldığı gösteriden ufak bir video paylaşıldı.

Jetpack kıyafeti çok büyük artılar sağlamasına rağmen, daha çok geliştirilmesi gerekiyor hem uçuş süresi kısalığı. Hemde çıkardığı jet motor sesinden dolayı şuanlık orduların pek iştahını kabartmıyor.

Kraliyet Deniz Kuvvetleri Kaptanı Oliver Mason:

“Richard’ın süzülmesini seyretmek, uçmak ve saldırı rotasının etrafında dolaşması çok etkileyici ve gerçeküstü bir deneyimdi. Savaş gemisinde bu kıyafetlerle neler yapabileceğimizi hayal edin – İngiltere Kraliyet Donanması sinsi olmaktan gurur duyuyor ama bu jetpacklerin sessiz olmadığı ortada olan birşey. ”

Gravity ürünü Jetpack – Resim: Bret Hartman

Browning, 2017 yılında şirketini kurdu ve o zamandan beri jet takımını üretiyor. Giysi, her bir kol üzerine monte edilmiş iki tane jet motoru barındırıyor ve kullanıcının arkasına monte edilmiş motorlarda mevcut, kullanıcının kontrollü bir uçuş sırasında havada uçmasını sağlayan toplamda altı küçük jet motoru kullanıyor.

Şu anda, gürültü ve uçuş süresi (ya da bunların eksikliği), bu elbiseleri ne yazık ki askerlerde kullanmak için yeterli değildir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz