İsveç, Giraffe 4A ve Arthur Radarlarının Ömrünü Uzatacak

Saab, Silahlı Kuvvetlerin düşman topçularının yerini bulma kabiliyetini geliştirmek ve ordularını korumak için İsveç Savunma Sanayi İdaresi’nden bir sözleşme aldı. Sözleşme Saab’ın Zürafa 4A çok fonksiyonlu radarı ve topçu tespit sistemi Arthur’un ömrünün uzatılmasını içeriyor.

Kara tabanlı ve çok katmanlı radar sistemlerinin Giraffe 4A ve Arthur’un yaşam süresinin uzatılması, Silahlı Kuvvetlerin uzun vadeli gözetim kabiliyeti için gerekli koşulları yaratacak ve gelebilecek tehditlere karşı daha hazırlıklı olabilmelerini sağlayacaktır. Çalışmalar Göteborg’daki Saab’ta gerçekleşecek.

Saab’ın Genel Müdürlerinden Anders Carp; “Kara temelli radarımız Giraffe 4A, müşterilerimizin seyir ve balistik füzeler dahil olmak üzere, gelen tehditleri tespit etme yeteneklerini artırıyor. Dünya’daki gerilimler artıyor ve sistem müşterilerimizin korunmalarına dünya standartlarında bir yetenek sağlıyor.”dedi.

Giraffe 4A, kullanıcıya çeşitli imkanlar sağlayan çok katmanlı bir radardır, sistem sadece hava gözetimi yada hava savunma sistemleri ile birlikte kullanılabilir. Topçu konum uyarıları görevlerinde kullanılabilir.

Arthur ve Zürafa radar ailesi, Saab’ın merkezi olan Gothenburg’daki tesisinde üretiliyor. Piyasada bulunan en gelişmiş radar ve sensör sistemlerinin birçoğu burada üretilmektedir.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz