Katar AH-64E Apache İçin Boeing ile Sözleşme yaptı

Katar Genelkurmay Başkanı Katar Emiri Hava Kuvvetleri AH-64E Apache helikopterlerinin bakım hattını açtı

ABD Ordusu, Katar AH-64E Apache Guardian saldırı helikopterlerinin bakımları için Boeing ile sözleşme imzaladı.

ABD Ordusu Sözleşme Komutanlığı, Katar Hava Kuvvetlerinin AH-64E saldırı helikopterleri için Boeing Bakım Ekibi ile hizmet sözleşmesi imzaladı.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından Çarşamba günü açıklanan sözleşme 49.2 milyon dolardan fazla değerde. Çalışmalar Arizona, Mesa’da yapılacak ve 31 Temmuz 2024 tarihinde tamamlanacağı bildiriliyor.

Katar Emiri, Hava Kuvvetleri’nin 2019’un sonundan önce ilk 24 Boeing AH-64E Apache Guardian saldırı helikopteri partisini almayı bekliyor.

Boeing’e göre, AH-64 Apache dünyanın en gelişmiş çok rollü savaş helikopteridir. ABD Ordusu ve giderek artan sayıda uluslararası askeri savunma kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır.

Apache 2200’den Fazla Satıldı;

Boeing, Ocak 1984’te ABD Ordusuna ilk Apache AH-64A’yı teslim etti. O zamandan beri, ABD Ordusu ve diğer ülkeler 2.200’den fazla AH-64 Apache saldırı helikopteri aldı. Boeing’in Apache’sinin global müşterileri arasında Mısır, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Kore, Kuveyt, Hollanda, Katar, Suudi Arabistan, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri ve Birleşik Krallık yer alıyor.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz