Lockheed, Uzun Menzilli Gemi Savar Füze Sözleşmesi İmzaladı

Amerika, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri için Gemi Savar özelliğine sahip akıllı seyir füzelerini çoğaltıyor.

Amerikanın alacağı gemi karşıtı akıllı seyir füzesi

Lockheed Martin, ABD Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetlerinden ikinci bir Uzun Menzilli Gemi Savar Füzesi (LRASM) üretim çalışması için 172 milyon dolarlık bir sözleşme aldı. 

Anlaşma, tam bir füze üretim süreci ve mühendislik desteği de dahil olmak üzere LRASM’ın piyasaya sürülen varyantı için devam ediyor. Bu, ABD Donanması ve ABD Hava Kuvvetleri için beklenen ikinci yıllık üretim sözleşmesidir.

Lockheed Martin Missiles ve Fire Control’ün LRASM direktörü David Helsel, “LRASM, hem ABD Hava Kuvvetleri hem de Donanma için oyun değiştirme kabiliyeti getiriyor”dedi.

“Bu ikinci üretim partisi, hem B-1B hem de F / A-18E / F için gemi karşıtı füzeler sağlayacak.”

Web sitesinde füzeyi açıklayan firma şöyle diyor:

“LRASM, elektronik savaş ortamlarında istihbarat, gözetim ve keşif platformlarına ağ bağlantılarına. GPS navigasyonuna bağımlılığı azaltan akıllı gelişmiş teknolojiler kullanarak gemi grupları içindeki belirli hedefleri tespit etmek ve yok etmek için tasarlandı.

LRASM, açık deniz / mavi sularda askeri erişimin sağlanmasında, genişletilmiş mesafelerden taktiksel angajmanları ayırt etme ve yönetme kabiliyeti sayesinde önemli bir rol oynayacaktır. ”dedi.

LRASM, Ortak Havadan Yüzeye Standoff Füze – Uzatılmış Menzili (JASSM-ER) temel alan, hassas kılavuzlu, gemi karşıtı bir akıllı seyir füzesidir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz