Rusya, Askerlerini Ratnik-2 ile Donatmaya Devam Ediyor

Rusya Federasyonu geliştirdiği yeni nesil asker teçhizatları Ratnik-2 'leri ordusuna dağıtmaya devam ediyor.

Ratnik-2 Teçhizatı

Rusya’da Pazartesi günü gerçekleşen Devlet Savunma Komitesi toplantısında, Savunma Bakanı Sergei Shoigu bir bildiri yaptı. Bildiride ülkenin Kara Kuvvetleri ve Donanmaya bağlı kıyı birliklerinin Ratnik-2 yeni nesil asker teçhizatları ile donatıldığını söyledi.

Bakan Shoigu, “Hemen hemen tüm Kara Kuvvetleri ve Donanmaya bağlı motorize piyade tugayları, Ratnik-2 modern muharebe teçhizatı ile donatıldı.” dedi.

Rusya Federasyonu tarafından geliştirilen ve üretilen ikinci nesil savaş teçhizatı Ratnik-2; 2017 senesinden itibaren Rus Silahlı Kuvvetlerine teslim edilmeye devam ediyor.

Ratnik-2 Modern piyade tüfeklerini, gelişmiş zırh paketini, keşif ve iletişim paketlerini içeren Ratnik-2; her türlü hava koşulunda 24 saat kullanılabilecek şekilde tasarlanıp üretildi. TASS’a göre Rusya; entegre kontrol sistemine sahip kask, dış savaş iskeleti, mayına korumalı ayakkabılar ve bunlara benzer çeşitli ekipmanlar içerecek olan üçüncü nesil modern muharebe teçhizatı Ratnik-3 için çalışmalarına devam ediyor.

Geliştirilen RATNİK-3 Teçhizatı

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz