Rusya, Denizaltılarına Nükleer Poseidon Dronu Yerleştirecek

Poseidon Dronunun Temsili Çizilmiş Bir Resmi

Rusya haber ajansı tass’ın İç savunma endüstrisindeki kaynağa göre, Nükleer Poseidon Dronu taşıyan 2 denizaltının Kuzey Filosunda hizmete girmesi bekleniyor ve diğer ikisinin Pasifik Filosuna katılması bekleniyor.

İlk Etapta 4 Denizaltıda Kullanılacak.

Rus Donanması; 30’dan fazla Nükleer Poseidon Dronu ‘nu savaş görevine yerleştirmeyi planlıyor, iç savunma endüstrisinde bir kaynak Cumartesi günü tass’a verdiği demeçte.
“İki Poseidon taşıyan denizaltının Kuzey Filosu ile hizmete girmesi bekleniyor ve diğer ikisinin Pasifik Filosuna katılması bekleniyor. Denizaltıların her biri en fazla sekiz drone taşıyacak ve bu nedenle, savaş görevindeki toplam Poseidon sayısı 32 araç olacak.”dedi.

Şu anda Sevmash Tersanesi’nde inşa edilen özel amaçlı nükleer denizaltı Khabarovsk, Poseidon nükleer yetenekli su altı dronunun organik taşıyıcılarından biri olacak. Ayrıca, özel amaçlı denizaltılar. Rus Donanması’nda faaliyet gösteren nükleer motorlu su altı kruvazör Projesi 949A, “uygun yükseltmelerinden sonra” taşıyıcılar olarak kullanılabileceğini belirtti.

Bilgi: Rus yandaş haber ajansı tass bu bilgiyi resmi olarak onaylamamaktadır.

Önceki Nükleer Poseidon Dronu Haberi;

Rusya Nükleer Başlıklı ve Motorlu Deniz Dronu Geliştiriyor

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz