Rusya Haziran ayında Mi-38T Taşıma Helikopterine Kavuşacak

Vertoletı Rossii helikopter tasarım ve üretim şirketi Genel Müdürü Andrey Boginskiy, Haziran'da ordunun Mi-38T taşıma helikopterilerine kavuşacağını söyledi.

Rus Mi-38T Taşıma Helikopteri

Rus Vertoletı Rossii helikopter tasarım ve üretim şirketi Genel Müdürü Andrey Boginskiy, Rusya Savunma Bakanlığı’nın haziran ayında yeni çok amaçlı Mi-38T helikopterine kavuşacağını bildirdi.

Şu sıralar Hindistan’da düzenlenen Aero India 2019 fuarında bir konuşma yapan Boginskiy, helikopter teslimatı hakkında “Aramızda imzalanmış kontrat var, (teslimat) haziran sonuna kadar” dedi.

Genel Müdür Boginskiy, daha önce Rus medyasına verdiği bir demeçte, yeni taşıma ve indirme helikopteri Mi-38T’nin uçuş testlerinin bu yıl içinde tamamlanacağı ve ilk iki aracın test edilmesi için teslim edeceklerini bildirmişti. Rus basını ilk helikopterin teslimatının yapıldığını idda etmişti.

Mi-38T Helikopteri Nedir?

Sivil havacılıkta kullanılan Mi-38 helikopterinin modernize edilmiş versiyonudur. Ordu için geliştirilen helikopter taşıma-indirme görevleri için ek donanımlarla takviye edildi.

Mi-38T, yakıt tasarrufu sağlayan Rus üretimi TV7-117V motorları, 5 LCD ekranda veri göstergeli entegre dijital uçuş ve navigasyon sistemi ve infilaka karşı korumalı yakıt sistemiyle donatıldı. Helikopterde yumuşak zemin ve kar üzerine iniş yapma imkânı sağlayan ek destekli şasi de bulunuyor.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz