Rusya’nın Yeni Paraşütü Daha Yüksekten Atlamayı Sağlıyor

Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Andrei Serdyukov, Rus savunma sanayinin piyadeler için yeni tasarlayıp geliştirdiği oksijen tüplü paraşütler hakkında konuştu

Rus askerlerinin daha yüksek irtifadan atlamalarını sağlayan yeni paraşüt

Rusya Federasyonu 2018 yılından bu yana havadan karaya personel, araç vb. ürünler indirebilmek için paraşüt geliştirmeye devam ediyor. En son zırhlı araçlarını taşıma uçaklarından paraşütle karaya indirebilen paraşüt geliştiren Rusya savunma sanayisi; bu sefer piyadelerine uygun paraşüt geliştirdiğini duyurdu.

Rusya Hava Kuvvetleri Komutanı Andrei Serdyukov oksijenli paraşütler hakkında bilgiler verdi; Rusya ordusunun Hava Kuvvetleri piyadelerinin yüksek irtifadan atlamaları için oksijen ekipmanlı yeni paraşüt sistemleri tasarladı ve geliştirdiğini bildirdi.

Rus General Serdyukov; “Yapılan deneysel tasarım çalışmasının bir parçası olarak, yüksek irtifalardan atlamak için oksijen teçhizatlı yeni özel amaçlı kanat tipi paraşütler geliştirildi” dedi.

General Serdyukov; Hava Kuvvetleri için 15 tondan fazla ağırlığa sahip donanım ve yüklerin havadan indirilmesi için çok amaçlı platform geliştirme çalışmalarının devam ettiğini de söyledi.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz