Rusya’nın Kör Eden Sisteminin Video Görüntüleri Yayınlandı

Rusya'nın yeni geliştirdiği 5P-42 Filin düşmanı bir süreliğine kör eden görsel ve optik engelleme platformunun test videosu yayınlandı.

Rus askeri

Rus medyasında yayınlanan bir haberde; Rusya’nın yeni geliştirdiği 5P-42 Filin düşmanı bir süreliğine kör eden görsel ve optik engelleme platformunun test videosu yayınlandı.

Rus önde gelen savunma sanayi firması Rostech’in bir alt firması olan AO Opıtniy Zavod İntegral firmasının geliştirdiği platform. gecenin en karanlık saatlerinde en fazla 5 kilometre menzil ile etkili olabiliyor. Ve mesafe ölçme cihazlarını, nişangahları, gece görüşleri ve tank savar güdümlü füzelere yol gösteren cihazları etkisiz hale getiriyor.

Platformun kurulduğu gemide ilk olarak güçlü bir projektör çalıştırıldığı sanılıyor; sonrasında yöneltildiği yeri geçici olarak kör edebilen ve askerlere sanrı gördürebilen engelleme moduna geçiyor platform. Kör edilen cihazlar bir süre sonra normale dönüyor.

Geçen günlerde İngiliz medyasının ‘sanrı gördüren silah’ olarak tanımladığı Filin istasyonlarıyla donatılan Amiral Gorşkov fırkateyni, İngiliz Hava Kuvvetleri’ne ait üsse yaklaşınca panik havası oluşturmuştu.

Test videosu

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz