Suudi Arabistan, Ukrayna’dan Güdümlü Füze Sistemleri Aldı

Skif Güdümlü Tank Savar

Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, Ukrayna yapımı olan Skif ve Corsar modern tanksavar silah sistemleri aldı.

ImportGenius’un bildirisinde, Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı devlete ait “Progress” şirketi aracılığıyla Ukrayna’dan en yeni Skif ve Corcar Anti-Tank güdümlü silah sistemleri aldı.

ImportGenius’un bildirdiğine göre, Suudi Arabistan Krallığı İçişleri Bakanlığı’na bağlı “Progress” şirketine sistemler Nikolaev limanında teslim edildi. Silahların maliyeti 24,2 milyon dolar olarak tahmin ediliyor.

Alınan Anti-tank güdümlü silah sistemleri listesi, termal görüntüleme kameralarına sahip 30 Skif anti-tank güdümlü silah sistemi, 15 Corsar hafif güdümlü silah sistemi, 300 füze ve bunlara ait diğer teçhizatlarını içeriyor.

Skif sistemi tek kullanımlık fırlatma borusundaki füze (130mm çapında ve maksimum 5.000m’lik R2S ve R2I mesafelik), füze rehberlik paketi ve nişan sistemi, tespit, tanıma için tasarlanmış ayarlanabilir tripod ve termal görüntüleme kamerasından oluşmaktadır.

Corsar hafif güdümlü silah sistemi

Corsar, duran yada hareket halindeki hedeflerini imha etmek için modern teçhisatlarla tasarlanmış hafif bir anti-tank güdümlü sistemdir. Zırhlı hedefleri ve benzeri zırhlı nesneleri, helikopterleri engellemek için tasarlanmıştır. Corsar sistemlerde 107 mm çapında ve maksimum 3000 m mesafe için RK-3OF füzesi kullanılır.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz