Tayvan, 284 Zırhlı Muharebe Aracı Üretecek

Bir önceki üretim olan CM-32

Merkez haber ajansının haberine göre; Tayvan’da yerli olarak geliştirilen Cloud Leopard’ın (Yunpao ) 8 × 8’in yeni bir modeli olan zırhlı muharebe aracı nın yakında tayvan kara kuvvetleri için seri üretime başlanacağı söylendi.

Medya haberine göre, Tayvan gelecek yıl yerli CM-34 Yunpao sekiz tekerlekli zırhlı muharebe araçlarının seri üretimine başlayacak. Ve 2023 yılına kadar 284 aracın üretimini tamamlamayı planlanıyor.

Tayvan Piyade Savaş Aracı olarak adlandırılan zırhlı muharebe aracı nın dört prototipi, 19 Ekim’de testleri geçti ve seri üretime girmesine izin verildi.

Prototipler, üretim öncesi ilk testlerde 62 kategorinin hepsini geçmiştir, ancak ikinci testlerde iki kategoride başarısız olmuştur.

Yetkililer, o zamandan beri iyileştirmeler yaparak silahla donatılmış araç modelinin seri üretimine devam etmeye karar verdiklerini bildirdi.

Bir yetkilinin gene Tayvan ürünü olan Orbital ATK 30mm Mk44 Bushmaster II toplarınında araca monte edilmesini emrettiği söylendi.

Yetkili, 40 mm’lik otomatik el bombası fırlatıcılarıyla donatılmış önceki CM-32 modelleriyle karşılaştırıldığında. 30 mm’lik topun daha iyi tank karşıtı özelliklere sahip olduğunu belirtti.

 

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz