Türkiye’ye Ka-12 Helikopterinin İlk Teslimatı Yapıldı

Rusya helikopter firması Vertoletı Rossii Müdürü Andrey Boginskiy, Türkiye'nin istediği Ka-12 helikopterinin ilk teslimatının tamamlandığını bildirdi.

Rusya üretimi Ka-12 helikopteri

Rusya Federasyonun’dan alınan Ka-32 helikopterinin ilkinin Türkiye’ye teslimatı yapıldı. Teslimatı duyuran kişi Rusya Savunma Sanayinin helikopter tasarım ve üretim firması Vertoletı Rossii Genel Müdürü Andrey Boginskiy oldu.

Şu anda BAE’de gerçekleşen IDEX 2019 fuarında gazetecilerle konuşma yapan Boginskiy; “Şu anda Türkiye’ye helikopterleri (Ka-32) teslim ediyoruz, üç araçtan ilkinin sevkiyatı tamamlandı. Mart sonunda, yılın ikinci çeyreğindeyse sevkiyatın genişletilmesi konusunda görüşmelere devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

Genel Müdür ile daha önceden yapılan bir röpörtajda; Türkiye ve Rusya’nın helikopter alımını arttırmak için görüştüğünü söyleyen Boginskiy, Türkiyenin beş helikopter daha alabileceğini söylemişti.

Rus yapımı Ka-32 helikopteri; orman yangınlarında, kurtarma operasyonlarında, kargo taşımalarında, ambulans görevlerinde, devriye ve özel harekat birliklerinin taşınması için tasarlanmış bir modeldir.

YORUM YAP:

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi giriniz